DUYURU

27 Şubat 2015 tarihli ve 29280 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan “Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliği” 24.Maddesi gereği

Yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kâr payı ve diğer getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden; yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve YTM’ye gelir kaydedilir.

01.01.2021 - 31.12.2021 ve 01.01.2022 - 31.12.2022 tarihleri arası zamanaşımı süresi dolacak hesaplar için, hesap sahiplerine aşağıdaki listede yer alıp almadığına ilişkin arama imkanı bulunmaktadır.

Bu listede yer alan müşterilerimizin geçerli bir kimlik belgesi ve adresini teyit eden belge (fatura/ikametgâh v.b) ile Genel Müdürlüğümüze ya da merkez dışı örgütlerimize başvuruda bulunması aksi takdirde ilgili mevzuat hükümleri gereğince emanet ve alacakları ile bunlara bağlı faiz, kâr payı ve diğer getirilerinin Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devredileceği duyurulur.

1-) 2021 yılı içerisinde zamanaşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin olarak, hesap sahibinin yapmış olduğu en son talep, işlem veya yazılı talimat tarihinden itibaren 10 yıllık zaman aşımı süresi dolmadığı sürece, 2021 yılı içerisinde de müşterilerimiz tarafından, kurumumuza başvuruda bulunulabilecek olup, bu başvurular dikkate alınacaktır.

2-) 2022 yılı içerisinde zamanaşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin olarak, hesap sahibinin yapmış olduğu en son talep, işlem veya yazılı talimat tarihinden itibaren 10 yıllık zaman aşımı süresi dolmadığı sürece, 2022 yılı içerisinde de müşterilerimiz tarafından, kurumumuza başvuruda bulunulabilecek olup, bu başvurular dikkate alınacaktır.

Kurumumuzun yayınlandığı liste içinde yer alıp almadığınızın kontrolü için aşağıdaki alandan hesap numarası ve/veya TC Kimlik Numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

Piyasa Analizi
Uzman kadromuz tarafından hazırlanan, hafta boyunca finansal piyasalarda yaşanacak olası hareketlerle ilgili görüşleri, istatistikleri, yorumları ve analizleri takip edebilir, sorularınızı uzmanlarımıza anında iletebilirsiniz.
 
 
   
Tacirler Yatırım ile ilgili gelişmelerden, fırsat, promosyon ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum
0(212) 355 46 46
Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikamız'daki amaçlarla sınırlı olmak üzere yasal mevzuata uygun çerezler kullanmaktayız. Daha fazla bilgi edinmek için Politikamız'ı ziyaret edebilirsiniz. Sitemize giriş yaparak, çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olursunuz.