YATIRIM BİZE DANIŞILIR

BIST Pay Piyasası

Tacirler Yatırım 1991 yılından beri, KKTC dahil Türkiye geneline yayılmış 20 Yatırım Merkezi ve İnternet Şubesinden oluşan hizmet ağıyla, BIST Pay Piyasasında yatırım yapmak isteyen yatırımcıların doğru adresi olmaya devam etmektedir. Tacirler Yatırım olarak, konusunda deneyimli ve uzman kadromuz, yatırımcı odaklı hizmet anlayışımız ve Araştırma Birimimizin profesyonel analiz desteği ile farklı risk tercihleri ve portföy büyüklüklerine sahip bireysel ve kurumsal yatırımcılarımızın yatırım ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaktayız. Yatırımcılarımız, Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda çeşitli sektörlerde yer alan şirketlerin paylarının yanı sıra, yeni pay alma hakları, borsa yatırım fonları, varantlar ve sertifikalara Tacirler Yatırım hizmet kalitesiyle yatırım yapabilmektedirler.

Tacirler Yatırım aracılığı ile Pay Piyasası’nda işlemler elektronik alım satım sistemi aracılığıyla fiyat ve zaman önceliği kuralı baz alınarak “Sürekli İşlem”, “Piyasa Yapıcılı Sürekli İşlem” ve “Tek Fiyat” yöntemlerinde otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Tacirler Yatırım’ın en son teknolojiye dayalı altyapısında Tacirler Mobil uygulamaları (iPhone / iPad / Windows 8 / android) ve veri yayın ekranları (Matriks/Foreks) aracılığıyla Borsa İstanbul’da hızlı ve güvenilir yatırım yapma olanağına sahip olursunuz.

BIST Pay Piyasasında yatırımcılarımıza aşağıdaki pazarlarda hizmet verilmektedir:

  • Yıldız Pazar
  • Ana Pazar
  • Alt Pazar
  • YİP (Yakın İzleme Pazarı)
  • PÖİP (Piyasa Öncesi İşlem Platformu)

Birincil Piyasa

Pay ihraç eden şirketler ile tasarruf sahiplerinin doğrudan karşılaştıkları piyasadır. Pay Piyasası Sistemi aracılığıyla Borsada halka arz edilecek payların birincil piyasa işlemleri saat 10:30-12:30 arasında yapılmaktadır.

Toptan Satışlar Pazarı

Toptan Satışlar Pazarı, önceden alıcıları belirli olan veya olmayan, belirli bir miktarın üzerindeki pay işlemlerinin Borsa’da güven ve şeffaflık ortamında, organize bir piyasada gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Yeni Pay Alma Hakları İşlemleri

Payları Borsada işlem gören şirketlerin nakdi sermaye artışı yapmak üzere belirledikleri yeni pay alma hakkı kullanma süresi içinde, söz konusu payların üzerinde bulunan yeni pay alma haklarının alınıp satılması için, Borsaca belirlenecek süre içinde "R" özellik koduyla yeni pay alma hakları sıraları işleme açılır. Rüçhan hakkı kuponları, Pay Piyasasında geçerli olan kurallarla işlem görür.

Piyasa Analizi
Uzman kadromuz tarafından hazırlanan, hafta boyunca finansal piyasalarda yaşanacak olası hareketlerle ilgili görüşleri, istatistikleri, yorumları ve analizleri takip edebilir, sorularınızı uzmanlarımıza anında iletebilirsiniz.
 
 
   
Tacirler Yatırım ile ilgili gelişmelerden, fırsat, promosyon ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum
0(212) 355 46 46
Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikamız'daki amaçlarla sınırlı olmak üzere yasal mevzuata uygun çerezler kullanmaktayız. Daha fazla bilgi edinmek için Politikamız'ı ziyaret edebilirsiniz. Sitemize giriş yaparak, çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olursunuz.