FİNANSAL VERİLER

Ağırlıklı olarak kağıt, plastik, kimyevi madde üretimi ve ticareti alanlarında faaliyet gösteren toplam 13 şirketi bünyesinde toplayan Tacirler Holding A.Ş’nin desteğini arkasına alan Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 1991 yılından bu yana Türk Sermaye Piyasası içinde faaliyet göstermekte ve kurulduğu günden bu yana saygınlığını korumaktadır.

210.635 milyon TL Aktif Büyüklüğüne sahip olan Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 2012 yılını 24.123 milyon TL Brüt Esas Faaliyet Karı ile tamamlamıştır.

2011 yılında 106.6 milyon TL düzeyinde olan özsermaye büyüklüğü ise 2012 yıl sonunda 114.853 milyon TL’ye yükselmiştir.

Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. takas sorumluluğunun bilincini taşıyan ve bunun sonucunda işlem hacminin yüksekliğine rağmen 1995 yılından bu yana temerrüde düşmeyen bir aracı kurumdur. Kurumumuz 1994-2010 yılları arasında temerrüde düşmeden en fazla işlemi gerçekleştiren kurum olarak BIST tarafından onurlandırılmıştır. Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda en fazla hisse senedi bulunan aracı kurumlar arasında yer almaktadır.

Elindeki güçlü nakit ve menkul kıymet portföyü nedeniyle dış kredi kullanma ihtiyacı duymayan Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ekonomik çalkantılara karşı da güçlü mali yapısı ile yıllardır faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hisse Senetleri Piyasası’nda yaptığı işlem hacmi ile 1995 yılından bu yana ilk 10 aracı kurum arasında yer alan Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş., 2012 yılında 31.311 milyon TL işlem hacmi ile banka kökenli olmayan aracı kurumlar arasında 4. sırada, tüm aracı kurumlar arasında ise işlem hacmi sıralamasında 11. sırada yer almıştır.

Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş., son 10 yılda sektörünün en fazla vergi ödeyen kurumları arasında yer alarak en üst düzey vergi ödülü olan “ALTIN PLAKET” ödülünü 3 kez, 1 kez de “GÜMÜŞ PLAKET” ödülüne layık görülmüştür.